KURUMSAL / ŞİRKET PROFİLİ
ŞİRKET PROFİLİ

HASKO İNŞAAT SANAYİ ve TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

1967 yılında temelleri atılan HASKO Şirketler grubu 50 yılı aşan çalışma yılı süresince daima, yenilik ve sürdürülebilirliği temel ölçüt olarak benimsemiştir.

Kurulduğu ilk yıllarda inşaat teknolojisi alanında önemli bir proje olan Doğankent hidro elektrik santralı ve regülatörleri yapımını üstlenmiş ve başarıyla tamamlamıştır.

Şirket kuruluş politikası olarak daima özellik arzeden ve yüksek teknoloji gerektiren projelerde yoğunlaşmış ve bu kapsamda toplu konut inşaatları, sanayi tesisleri inşaatları, eğitim ve kültür tesisleri üniversite kampüs tesisleri. Kapalı spor salanları gibi pek çok esere imza atmıştır.

Sürekli gelişimin oluşturduğu potansiyelle ithalat ve ihracat ve turizm konularında hizmet vermek amacıyla 1980 yılında HASYOL A.Ş ve 1985 yılında HASMAK A.Ş kurularak ve grup şirketleri yoluyla ihtisaslaşma alanları artırılmıştır.

Hasko Şirketler Topluluğu yaptığı menkul yatırımları ve üstlendiği çok sayıda proje ile işletme sermayesini artırmış ve senet yada nakit kredi kullanmayarak Türk inşaat ve mali sektörün de ismi haklı ve güçlü bir yere oturmuştur.

Bu oluşumun sonucunda belirli bir merkezden sevk ve idarenin sağlanması amacıyla İstanbul Taksimde Hasko İş Merkezi inşa edilerek şirketler aynı çatı altında toplanmıştır.

50 yılı aşan tecrübe ve bilgi birikimini, öncü yatırımlarla faaliyet alanlarına aktaran Hasko Topluluğu; dinamik insan kaynağı ve teknolojik altyapısıyla uluslararası bir kurum olma vizyonuna sahip olarak gelişimini istikrarlı çalışmalarla sürdürürken, diğer sektör oyuncularına da örnek olmaktadır.

Hasko Şirketler Topluluğu; kurumsal stratejisini faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde lider olmak, çevreye ve toplum değerlerine saygılı çalışmalarla sürdürülebilir gelişmeye ve daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmak olarak belirlemiştir.

Şirketler topluluğu teknik ve mali uzmanlardan oluşan danışmanlar, teknik ve idari yetenekli ve tecrübeli personeli ve tüm çalışanlarıyla kuruluş felsefesinden gelen yüksek sorumluluk ve dürüstlük anlayışıyla en son çağdaş teknik yenilikleri takip edip uygulamakta ve inşaat sektöründeki özellikli ve güvenilir Yatırımlarına tüm gücüyle devam etmektedir.